Boj o jméno | Fight for the name

9/13/2015
Ti z vás, kdo nás sledují od začátku, vědí, že je to vlastně už rok, co jsme se značkou přišli a teprve teď se věci daly do pohybu. Jenže měli jsme k tomu své a nijak příjemné důvody. Pro nápad založit čistě veganský brand jsme se hodně rychle nadchli a stejně rychle jsme zvolili suprovní název VINCENT VEGAN clothing, který jednak obsahuje zaklínací slůvko vegan, druhak je slovní hříčkou a parafrází na ústřední postavu kultovního snímku Pulp Fiction. Nebylo dál co řešit a začali jsme makat naplno. Jenže zanedlouho se ozvala německá catering společnost s podobným názvem VINCENT VEGAN VAGOON s tím, že by byli rádi, kdyby jsme se přejmenovali, protože investorovi, který cpe do tohoto podniku kapitál, se nelíbí, že by se na evropské veganské scéně pohyboval subjekt s podobným názvem. A pokud by se tak nestalo, podniknou všechny právní kroky. Značka byla registrovaná u německých úřadů, kontakt na právníka byl rovněž přiložen. Bláhově jsme se zkoušeli domluvit v marném domnění, že by jsme mohli koexistovat nebo dokonce spolupracovat, což bylo s ledovým klidem zamítnuto. Po nějaké době jsme to vzdali a vybrali jiný název, který jsme dříve používali jako název pro koncertní aktivity. Kupodivu význam názvu nám hrál do karet i v případě textilní značky. Tím ale nebylo úplně vyhráno, protože název stránky na facebooku lze měnit pouze do 200 fanoušků a v tu dobu jsmě měli už přes 1000 lajků. Jedinou možností bylo požádat někoho v USA, aby zažádal administraci facebooku o změnu názvu, protože pouze američtí uživatelé mají možnost o tuto změnu žádat. Taky tu byla možnost přenastavit proxy, ale pro nás bylo snažší požádat dlouhodobého kamráda z New Yorku (toho času žijícího v Japonsku), aby za nás tuhle špinavou práci udělal. Po té už nic nebránilo naplno se do brandu opřít, a to už se bavíme o nedávné minulosti.

Tímto by jsme vám všem chtěli poděkovat za důvěru a přízeň, i když to chvílemi vypadalo všelijak, jen ne seriózně. V příští novince si povíme něco o filozofii výběru textilu.

It's almost a year we created a brand Vincent Vegan clothing.The name contained a magic word vegan and a name of main person from the cult Pulp fiction. We started to work for full time but unnecessary german catering company with similar name Vincent Vegan vagoom asked us to rename. Their investor prefered unique brand and name and didn't want to find compromise with us. After long discusdions and looking for compromises we decided to give up and renamed our company. Unfortunatelly the fb pages with old name had more thsn 1000 likes and fb allows rename only prowiles with less than 200 likes. So we asked our friend from NY because people from US can rename all profiles to help us. Fortunatelly he did it for us and than we could work under the new name for full time. 

Thank you for your hope and respect because sometimes was it harder than we expected. In next news we tell more about filosofy and textil choosing.


For information about how we protect your personal data please see our Privacy Policy